Jakim sposobem szybko sprzedać motocykl?

Motocykliści kochają zmieniać maszyny – kolejny sezon na nowiutkiej maszynie to coś, czego nie da się opisać słowami. Niestety, wymiana motocykla nie zawsze jest taka prosta – problemem jest bezsprzecznie odnalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeżeli chcemy prędko sprzedać motocykl lub inny pojazd jednośladowy z silnikiem – warto spowodować takie miejsca, jak skup motocykli.

To specjalna jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w pozyskiwaniu motorów i skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – ekspresowo oraz bezpiecznie. Jeśli zatem potrzebujemy pieniędzy czy też najzwyczajniej w świecie pragniemy wymienić motocykl, jednakowoż nie mamy czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać problem oraz zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda procedura sprzedaży motocykla w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży powinniśmy maszynę dokładnie określić oraz wystawić ogłoszenie – najodpowiedniej w internecie. Sprawdza się również gazeta czy poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że cały proces potrwa – w pewnych momentach nawet kilka miesięcy (czym droższy bądź o wiele bardziej egzotyczny motor bądź też skuter, tym dłużej wypatruje oryginalnego właściciela). W wypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motocykli/skuterów (najlepiej telefonicznie lub ewentualnie za pomocą internetu) oraz przedstawiamy maszynę, którą pragniemy sprzedać

2. Pracownik skupu przyjeżdża na umówione miejsce oraz ogląda motor

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn opisuje ofertę, którą sprzedający ma prawo zaakceptować lub odrzucić. Wycena z reguły jest bezpłatna, również nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek wydatki.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera motocykl.

 

To wszystko – łatwe, proste i przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy formalne a my jako sprzedający możemy upajać się dużym zastrzykiem gotówki oraz możliwością zakupu nowiutkiej maszyny bądź też wydania pieniędzy na inny upragniony cel.