Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe znane są ludziom już od dekad, w licznych sektorach są one w codziennym zastosowaniu. Spore firmy zazwyczaj posiadają ich w nadwyżce, gdyż obecnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Jednak w momencie otwierania nowej firmy zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z dość sporym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, aby nie wydać na nie majątku?

Żeby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najlepszej jakości nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, dysponują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale również używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy pojedynczej sprężarki zależna jest od stanu, wieku a także możliwości maszyny. Producent zawiera z nami kontrakt na czas ograniczony, w tym czasie jesteśmy zobligowani do comiesięcznego wpłacania konkretnej sumy opłat, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu kontraktu można kompresory spalinowe nabyć lub tez zrezygnować z wynajmu. Następną, ciekawą opcją jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem zakupu wadliwego sprzętu, chociaż cena powinna być bardzo dogodna. Najlepiej używane kompresory kupować u rzetelnego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia sprzęt na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Wysokiej jakości kompresory do użytku przemysłowego są raczej drogimi maszynami. Debiutujący biznesmen może zakupić je w niższej cenie, wybierając używane modele. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: serwis atmos