The Sims – niezwykłość rozrywki

Wszyscy,którzy są fanamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościąodpowiednio zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe,skutkiem tego, że gra ta wielokrotnie dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra tanigdy tak faktycznie nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważnejest w związku z tym to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i nawypoczynek czy na spożywaniepojedynczych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,niemniej jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grygruntownieinnowacyjnych Simów, raz jeszcze przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleciekawą i wciągającą. Wszystkietworzone przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymiobiektami – sprawdź też SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.