Jak zadbać o własne bezpieczeństwo w miejscu pracy?


Nie możesz zrzucać całej odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo w miejscu pracy na swojego pracodawcę. Oczywiście to od niego zależy to, jak wygląda obsługa BHP w poszczególnych miejscach należących do firmy, ale od ciebie również sporo zależy, bo ty decydujesz o tym, w jaki sposób podejmujesz się konkretnych zadań, czy obsługujesz różne sprzęty zgodnie z przyjętymi normami oraz czy pilnujesz tego, by twoje stanowisko zawsze było schludne i czyste. Te drobne czynności mają olbrzymie znaczenie. Nie bez powodu mówi się o nich na wszystkich szkoleniach BHP, o czym sam się przekonasz, gdy tylko w takich szkoleniach zaczniesz brać udział i gdy – co najważniejsze – będziesz na nich uważał i postarasz się z nich wyciągnąć tyle, ile tylko się da.

Nie wystarczy bowiem słuchać, bo trzeba jeszcze słyszeć. Szkolenia BHP są obowiązkowe w każdej branży zawodowej, jednakże problem z nimi jest taki, że każdy przez nie przechodzi bez najmniejszych nawet problemów i to niezależnie od tego, czy rzeczywiście pozyska wiedzę przekazywaną na szkoleniu, czy może całkowicie sobie zbagatelizuje to wszystko, o czym będzie się na nim mówić, a w trakcie wykładów zajmie się rozmowami z kolegą obok lub spokojnym drzemaniem. Obsługa BHP nie zastąpi ci samodzielnego dobrego przygotowania. Myśl więc o szkoleniach BHP jak o czymś, co ma być przydatne przede wszystkim dla ciebie. Tak też właśnie jest. Pracownicy często niestety traktują szkolenia BHP jak przykry i uciążliwy obowiązek, podczas gdy w rzeczywistości mogą pozyskać na nich bezcenną wiedzę i sporo się nauczyć, by to wszystko późnej w razie czego móc wykorzystać w przyszłości.

A chcesz chyba czuć się pewnie na swoim stanowisku? Pragniesz wiedzieć, że nawet gdyby doszło nagle do jakiejś nietypowej, niezaplanowanej sytuacji, ty nie wpadniesz w panikę, a na spokojnie opracujesz plan działania, który w stu procentach się powiedzie? Właśnie od tego masz szkolenia BHP, by móc wejść w taki stan i być w stanie cały czas go utrzymywać. One oferują pomoc tylko tobie. Z tego powodu sam powinieneś chcieć brać w nich udział.

Obsługa BHP: https://www.bhp-prometeo.pl/