Rodzaje czujników


Na rynku dostępna jest cała gama alarmów. Kupując i instalując alarm powinniśmy dostosować jego parametry do naszych potrzeb. Istnieje wiele równych klas na jakie możemy podzielić alarmy Poznań. Można je dzielić zarówno poprzez wzgląd na wielkość obiektu, rodzaj zagrożenia jak i na zakres ochrony, którą oferują.

To przed jakimi zagrożeniami ochronią nas systemy alarmowe, zależy od rodzaju czujek jaki w nim zamontowano. Najpopularniejszymi czujnikami są z pewnością czujniki ruchu. Czujniki rejestrujące ruch mogą działać na podczerwień, mikrofale lub oba typy promieniowania. Do zabezpieczania okien stosuje się czujniki magnetyczne. Kolejnym typem czujnika jest czujnik akustyczny, który wychwytuje odbite fale akustyczne. Mamy też cały asortyment czujników gazu. W zależności od rodzaju wykrywają różne rodzaje gazów od tlenku węgla do gazu usypiającego. Kolejną dużą grupa czujników są czujniki wykrywające dym. Ostatnim głównym rodzajem czujników są czujniki zalania. Poinformują nas one, kiedy wykryją wodę w swoim pobliżu.

To jaki rodzaj czujników znajdzie się w naszym alarmie zależy od naszych potrzeb. Zanim zaczniemy się nad nimi zastanawiać warto wiedzieć jakie produkty są obecne na dzisiejszym technologicznym rynku.